No search results found for:

Q&A - Sprchové kouty, sprchové dveře, vanové zástěny

 • Postavte se před sprchový kout a podívejte se, na které straně se nacházejí panty (závěsy). Jestliže jsou na levé straně, jedná se o levostrannou variantu; pokud se závěsy (panty) nacházejí na pravé straně, je to pravostranná varianta (s výjimkou sprchového koutu Eos KDS II, Arta KDS II). Pro vanové zástěny je daná varianta specifikována stranou, na které je umístěn profil pro montáž na stěnu.

  Varianta sprchového koutu s posuvnými dveřmi je určena na základě pohybu dveří – o pravostrannou variantu se jedná, když se dveře otvírají doprava, a o levostrannou variantu se jedná, jestliže se dveře otvírají doleva.

 • Katalog zawierający sugerowane ceny brutto możliwy jest do pobrania na stronie https://www.radaway.cz/do-pobrania/

 • Všechny sprchové kouty Radaway je možno připevnit přímo na podlahu bez sprchové vaničky.

 • Jelikož ve většině případů je sprchový kout instalován na sprchovou vaničku, vztahují se informace poskytované ohledně rozměrů kabiny často na rozměry sprchové vaničky. Ve skutečnosti jsou vnější rozměry sprchového koutu menší kvůli jeho přemístění od okraje sprchové vaničky. V případech, kdy probíhá instalace sprchového koutu přímo na obkládačky, je důležité znát rozměr vzhledem k ose skleněného panelu. Použijte prosím informace uvedené v tomto odkazu: www.radaway.cz/na-miare/wskazowki/montaz/

 • Ano, s výjimkou výrobních řad Essenza Pro, Euphoria, Euphoria Walk-in a Arta, které se montují na stěnu s konzolami. Aby bylo možno zajistit vodotěsnost, mají příslušné výrobní řady těsnicí profily, které je možno vynechat v případě dokonale rovných stěn.

 • Mění se v závislosti na výrobní řadě sprchových koutů. V katalogu na konci každé výrobní řady se nacházejí technické výkresy s šířkou stěnových profilů. Kromě toho je možno danou šířku zjistit na technických výkresech specifického modelu sprchového koutu a zákaznicky uzpůsobeném řešení výrobku.

 • • Pokaždé, když budete používat sprchu, opláchněte ji sklenicí s vodou a tím dojde k odstranění zbytkového mýdla.
  • K čištění doporučujeme používat měkký hadřík. Odolné skvrny vyčistěte přípravkem na skla Glass Cleaner. Nepoužívejte agresivní rozpouštědla a abrazivní látky kterými, můžete způsobit trvalé poškození impregnace.
  • Každých 6 měsíců obnovte nátěr skla Glass Protector. Před použitím ošetření Glass Protector očistěte sklo s Glass Cleaner odstraňovač nečistot.
  • Závěsy a válečky by se měly mazat technickou vazelínou nebo silikonovým tukem přinejmenším jednou za rok.

 • Tento problém je možno řešit různými způsoby:
  1. Nákupem prodlužovacích profilů určených pro vybrané sprchové dveře (tuto informaci najdete podle konkrétního modelu sprchových dveří) za předpokladu, že šířka prodlužovacího profilu sníží příslušný rozdíl.
  2. Objednáním sprchových dveří v nestandardních rozměrech.
  3. Nákupem odpovídajícího výrobku z odlišné výrobní řady.

 • Sprchové kouty z těchto sortimentních řad se liší pouze z hlediska návrhu. Mají však stejné technické a funkční parametry.

 • Poloměr čtvrtkruhových sprchových koutů je 550.

 • Nabízíme mnoho modelů vanových zástěn, u kterých lze sklo zcela přiklopit ke stěně. Tyto modely jsou označeny symboly PNJ I a PND I.

  Když si vyberete jednu z těchto obrazovek, mějte na paměti, že vodovodní baterie by se neměla montovat na stěnu, do které se bude příslušný panel skládat. Nicméně pokud bude koupelnová baterie na kratším konci vany, je možno nainstalovat model PNW řady Eos.

 • Tyto sprchové kouty mají rozdílný tvar, který je stanoven pevnými skleněnými stěnami. V případě čtvrtkruhové kabiny (typ A/E) jsou stěny z pevného skla rovné, zatímco v případě kabiny typu B jsou skleněné stěny zakřivené (kruhová výseč). Čtvrtkruhové sprchové kouty typu A/E se hodí pro sprchové vaničky A/E, zatímco čtvrtkruhové sprchové kouty typu B se hodí na sprchové vaničky B.

 • Těsnost sprchových koutů závisí na jejich provedení, konstrukci a způsobu montáže. Všechny sprchové kouty vyráběné společností Radaway splňují normy PN-EN 14428 + A1: 2008 , které přesně definují způsob a metody testování. Podmínkou zachování odpovídající těsnosti sprchového koutu je jeho správná montáž, v souladu s návodem.